OTSITE TEEMAT MAGISTRI- VÕI BAKALAUREUSETÖÖKS?

Siit leiate magistritööde ja 4-aastase õppeajaga bakalaureusetööde teemasid, mis peaks huvitama ambitsioonikaid ja võimekaid üliõpilasi:

Juhendaja/konsultant Peep Küngas, PhD (email peep (at) idi.ntnu.no), täiendav info ka Enn Tõugu.


Äriprotsesside ja töövoogude analüüs globaalsetes infosüsteemides

Globaalse konkurentsi tingimusis saavutavad edumaa konkurentide ees ettevõtted, mis suudavad kasutada olemasolevaid inforessursse innovatiivsel moel ning on võimelised omi Äriprotsesse dünaamiliselt ümber korraldama. Arvestades seda vajadust on viimastel aastatel suurimad tarkvaratootjad, IBM, Microsoft, BEA, Oracle, SAP, jne, investeerinud teenustepõhise tarkvaraarhitektuuri (Service-Oriented Architecture, SOA) arendusse. SOA kontekstis vaadeldakse infoteenuseid äriprotsessidena.

Käesoleva projekti raames kaardistatakse osa olemasolevaid infoteenuseid ning analüüsitakse võimalusi nende automaatseks integreerimiseks. Kaardistamiseks ning analüüsiks kasutatakse spetsiaalset tarkvara.

Projekti tulemused on järgnevad:

Projekt toimub koostöös ettevõttega SOA Trader OÜ (www.soatrader.com), kes on esimene infoteenuste vahendaja Eestis/Euroopas ning tegeleb outsourcing'u riskide maandamisega. Projekti käigus tagatakse tudengile ligipääs ligi 40 000 äriprotsessi kirjeldusele. Vastastikuse huvi korral on projekti lõppedes tudengil võimalus asuda tööle samas valdkonnas teadmusinsenerina SOA Trader-i tiimis.

Kasu tudengile sellest projektist:


Graafiliste liideste automaatne genereerimine infoteenustele

Kuigi suur osa infoteenustest veebis on hetkel mõeldud vaid inimestele, on hakanud ekponentsiaalselt suurenema vaid infosüsteemidele mõeldud infoteenuste arv. Viimaste all peetakse silmas veebiteenuseid, mis on kirjeldatud WSDL dokumentidega. Kuna WSDL baseerub XML keelel, siis on lihtsustatud kasutajaliideste automaatne genereerimine nende kasutamiseks.

Siiski pole ainuüksi WSDL dokument piisav kasutajasõbralike liideste genereerimiseks. Seega tuleb projekti raames kasutada ka semantilise veebi tehnoloogiaid. Konkreetsed tehnoloogiad selguvad projekti käivitamisfaasis.

Projekti tulemused on järgnevad:

Projekt toimub koostöös ettevõttega SOA Trader OÜ (www.soatrader.com), kelle üheks eesmärgiks on vähendada veebiteenuste arendamisele kuluvaid ressursse. Projekti käigus tagatakse tudengile ligipääs ligi 5 000 infoteenuse kirjeldusele, mida saab kasutada arendatud tarkvara demonstreerimiseks. Vastastikuse huvi korral on projekti lõppedes tudengil võimalus asuda tööle samas valdkonnas programmeerijana SOA Trader-i tiimis või mõne SOA Trader-i partneri juures.

Kasu tudengile sellest projektist:


Liides veebibrauserile infoteenuste rakendamiseks

Veebibrauserid on tarkvara, mida kasutavad sajad miljonid Internetikasutajad. Seega on brauserid atraktiivseks keskkonnaks uue tarkvara levitamisel.

Viimase 5 aasta jooksul on toimunud tugev progress infoteenusete valdkonnas (vaata XML, WSDL, SOA), mille tulemusena on täna kümneid tuhandeid masinloetavaid infoteenuseid saadaval. Viimased pakuvad näiteks finantsinfot, SMS-de saatmise võimalust, aadressiotsinguid, sõnaraamatute funktsionaalsust ja palju muud. Kuna WSDL keeles kirjeldatud infoteenustel ei ole kasutajaliidest, siis pole nad hetkel lõppkasutajatele kättesaadavad.

Käesoleva projekti raames luuakse liides, mis võimaldaks Interneti tavakasutajatel ligipääsu siiani kättesaamatule informatsioonile. Loodav liides kuulub samasse kategooriasse kui Google Desktop, Skype Web Toolbar ja teised analoogsed liidesed.

Projekti tulemused on järgnevad:

Projekt toimub koostöös etteõttega SOA Trader OÜ (www.soatrader.com), kelle üheks eesmärgiks on vähendada veebiteenuste arendamisele kuluvaid ressursse. Projekti käigus tagatakse tudengile ligipääs ligi 5 000 infoteenuse kirjeldusele, mida saab kasutada arendatud tarkvara demonstreerimiseks. Vastastikuse huvi korral on projekti lõppedes tudengil võimalus asuda tööle samas valdkonnas programmeerijana SOA Trader-i tiimis või mõne SOA Trader-i partneri juures.

Kasu tudengile sellest projektist:


Masinõppimine äriprotsesside automaatseks kategoriseerimiseks

Arvestades turu vajadusi on viimastel aastatel suurimad tarkvaratootjad, IBM, Microsoft, BEA, Oracle, SAP, jne, investeerinud teenustepõhise tarkvaraarhitektuuri (Service-Oriented Architecture, SOA) arendusse. Selle tegevuse tulemusena on veebis publitseeritud tuhandeid infoteenuste kirjeldusi, mille sisust arusaamiseks võib kuluda päevi kui mitte nädalaid. Sellega seoses on tekkinud suur vajadus tarkvara järele, mis suudaks automaatselt määrata vastavate infoteenuste sisendite ning väljundite tähenduse. Masinõppimine võiks olla üheks lahenduseks - olles eelnevalt määranud teatud sisendite ning väljundite tähenduse - saab teatud tõenäosusega määrata ka ülejäänute oma.

Käesoleva projekti raames luuakse tarkvara infoteenuste sisendite ja väljundite automaatseks klassifitseerimiseks. Vastavat tarkvarakomponenti saaks seejärel rakendada intelligentsetes otsingumootorites, mis rakendaks info otsimisel mitte ainult veebi, vaid ka andmebaase. Seeläbi suureneks oluliselt otsingumootorite kvaliteet.

Projekti tulemused on järgnevad:

Projekt toimub koostöös ettevõttega SOA Trader OÜ (www.soatrader.com), kes on esimene infoteenuste vahendaja Eestis/Euroopas ning tegeleb outsourcing'u riskide maandamisega. Projekti käigus tagatakse tudengile ligipääs ligi 50 000 infoteenuse kirjeldusele. Vastastikuse huvi korral on projekti lõppedes tudengil võimalus asuda tööle samas valdkonnas programmeerijana SOA Trader-i tiimis või mõne SOA Trader-i partneri juures.

Kasu tudengile sellest projektist:

Viimati muudetud 18.12.2006 13:02 EET EET